POL / ENG
25.01.2016

Przyjmujemy zgłoszenia do 14. edycji SURVIVALU

Po raz 14. odbędzie się we Wrocławiu Przegląd Sztuki SURVIVAL – jeden z największych przeglądów sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce. Fundacja ART TRANSPARENT zaprasza artystów wszystkich dyscyplin sztuk wizualnych do wzięcia udziału w konkursie na realizacje artystyczne do 14. edycji Przeglądu. W tym roku SURVIVAL odbędzie się pod hasłem „Warsztat pracy” w jednej z zabytkowych hal Fabryki Automatów Tokarskich (FAT).

Przegląd Sztuki SURVIVAL jest realizowanym od 14 lat interdyscyplinarnym wydarzeniem artystycznym, prezentującym sztukę współczesną w nietypowych przestrzeniach Wrocławia.
W 2016 roku Przegląd Sztuki SURVIVAL odbędzie się pod hasłem „Warsztat pracy” w jednej z zabytkowych hal Fabryki Automatów Tokarskich (FAT), wybudowanej w 1934 roku. W tym roku mamy więc do czynienia z sytuacją nietypową – SURVIVAL, który przez ostatnie lata odbywał się w opuszczonych miejscach, w tym roku wkracza w przestrzeń aktywną, podporządkowaną trybowi pracy i regulaminom BHP. Mimo że wybrana hala została wyłączona z użytku, znajduje się w centrum działającej fabryki automatów tokarskich, w otoczeniu czynnych i tętniących życiem hal produkcyjnych.
Idea 14. edycji SURVIVALU będzie związana z tematem szeroko rozumianej pracy, a także z towarzyszącymi temu pojęciu zagadnieniami takimi jak przemysł, produkcja czy technologia. Hasło tegorocznej edycji – związek frazeologiczny „warsztat pracy” – może odnosić się zarówno do miejsca wykonywania pracy jak i do specyficznych technik i narzędzi używanych w danym zawodzie. Dlatego tematyka tegorocznego Przeglądu krążyć będzie wokół haseł takich jak: metodyka pracy, rzemiosło, dyscyplina, jakość, precyzja, proces, czy też warsztat i jego tajniki.
Fabryczny charakter przestrzeni FATU stanowić będzie inspirację zarówno dla artystów, jak i kuratorów Przeglądu, a także umożliwi zapoczątkowanie debaty m.in. na temat zmian zachodzących w przemyśle na przestrzeni wieków i wpływu tych zmian na społeczeństwo oraz rozwoju kultury i sztuki w erze poprzemysłowej.
Podczas SURVIVALU pogłębione zostaną także wątki związane z produkcją seryjną, (masową) czy powtarzalnością w odniesieniu zarówno do życia codziennego, jak i do sfery sztuki i współczesnej kultury. Ważnym będzie także temat architektonicznego dziedzictwa industrialnego, jego rewitalizacji i współczesnych zastosowań.
Wreszcie, kontekst 14. edycji SURVIVALU będzie stanowił okazję do zastanowienia się nad tym, jak we współczesnym społeczeństwie postrzegany jest zawód artysty.

Fundacja ART TRANSPARENT zaprasza artystów do przesyłania prac, które będą się odwoływać do hasła konkursowego 14. edycji SURVIVALU, do zaproponowanej przez kuratorów Przeglądu tematyki oraz do specyfiki miejsca.
Szczególnie zachęcane do udziału w konkursie są grupy artystyczne, które zaproponują realizacje artystyczne wykonywane zespołowo, w nawiązaniu do tematu produkcji taśmowej.
Artyści mają czas na składanie swoich propozycji do 31 marca 2016 roku na adres: survival.konkurs@gmail.com. Po tym terminie kuratorzy SURVIVALU wybiorą projekty do realizacji w zaproponowanej przestrzeni. Więcej informacji: www.survival.art.pl.

KONKURS: 14. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL
24 – 28 czerwca 2016
hala Fabryki Automatów Tokarskich (FAT HACO), ul. Grabiszyńska 281, Wrocław
Czas trwania konkursu: do 31 marca 2016

25.06.2015

13. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL

26 – 30 czerwca 2015

W piątek, 26 czerwca, o godz. 19:00 otwarta zostanie 13. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL. Organizatorzy podchodzą do hasła tegorocznej edycji wszechstronnie. Proponują nie tylko 66 realizacji artystycznych odnoszących się do „czynów zabronionych”, ale również możliwość dyskusji na temat zbrodni, czy łamania przepisów.  W części debatowej udział wezmą m.in. Monika Płatek i Draginja Nadażdin.

Tegoroczna edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się na terenie Koszar Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu, pod hasłem: „Czyny zabronione”. Koncepcja wystawy została opracowana w oparciu o kontekst występku, a inspiracją dla działań zarówno kuratorów, jak i artystów stanie się wpisana w ludzką naturę potrzeba naruszania przepisów i łamania ogólnie przyjętych zasad.

Jak co roku, zasadniczym elementem programu SURVIVALU będzie wystawa główna, przygotowana przez kuratorów generalnych Przeglądu, w ramach której zobaczyć będzie można prace takich artystów jak: Aleka Polis, Jerzy Kosałka, Maciej Bączyk, Maks Cieślak, Tomasz Bajer czy Piotr Kmita. Do opracowania własnych projektów kuratorskich, odwołujących się do hasła „Czyny zabronione”, poproszono także trzech kuratorów zewnętrznych.

Kuratorzy generalni: Anna Kołodziejczyk, Anna Stec, Michał Bieniek
Kuratorzy zewnętrzni: Anna Markowska, Dy Tagowska, Krystian Truth Czaplicki
Kurator sceny dźwiękowej: Daniel Brożek
Kurator programu społecznego: Bartek Lis (Fundacja ART TRANSPARENT, Muzeum Współczesne Wrocław)
Koordynator sceny filmowej: Lech Moliński (Wrocławska Fundacja Filmowa)
Koordynatorzy warsztatów (POTENCJALNIE) ZABRONIONE: Mateusz Kazula, Hubert Kielan

SURVIVAL 13
26–30.06.2015
otwarcie: 26.06 godz. 19:00 (piątek)
Koszary Oddziałów Prewencji Policji
ul. Księcia Witolda 38 – 40, Wrocław
Więcej informacji: www.survival.art.pl
Wstęp wolny

10.03.2015

Konkurs do 13. edycji Przeglądu SURVIVAL

Zapraszamy do udziału w konkursie do 13. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL. Hasło tegorocznej edycji to „Czyny zabronione”. Przegląd odbędzie się we Wrocławiu w Koszarach Oddziału Prewencji Policji (ul. Księcia Witolda 38 – 40).


13.06.2014

12. Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Miasto – stan zapalny”

27 czerwca – 1 lipca 2014

Myśl przewodnia tegorocznej edycji: „Miasto – stan zapalny” ma posłużyć artystom i kuratorom Przeglądu do rozpatrzenia problemu choroby i uzdrawiania, zarówno w odniesieniu do miasta, rozumianego jako żywy organizm, jak i do ludzkiego ciała. Zawartość merytoryczna 12. SURVIVALU odnosić się będzie do wątków dotyczących czynności i stanów życiowych (infekcja, wirus, medycyna, anatomia, rekonwalescencja, ciało i etyka, choroba, śmierć), jak i architektury i urbanistyki (entropia, ruina, rewitalizacja, konserwacja).
Na wystawę sztuk wizualnych składać będzie się blisko 70 realizacji artystycznych, wyłonionych przez głównych kuratorów Przeglądu w trybie konkursowym.
Dodatkową atrakcją będzie rozbudowana Scena Dźwiękowa wraz z klubem festiwalowym oraz program debat.

Miejsce: dawny budynek Instytutu Farmacji Akademii Medycznej, ul. Grodzka 9, Wrocław
Otwarcie: 27 czerwca o godz. 19:00

Kuratorami 12. Przeglądu Sztuki SURVIVAL są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk
Kurator Sceny Dźwiękowej: Daniel Brożek
Kurator debat: Bartek Lis
Kuratorzy zewnętrzni: Magdalena Popławska, Magdalena Zięba, Szymon Kobylarz i Antoni Burzyński
Współpraca kuratorska: Anna Stec, Małgorzata Sobolewska

29.01.2014

Ruszył konkurs do 12. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL

Stan zapalny w mieście? Wystartował konkurs do 12. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL.

Tym razem Fundacja ART TRANSPARENT za cel obrała dawny Instytut Farmacji Akademii Medycznej przy ul. Grodzkiej 9 we Wrocławiu. Artyści mają czas na składanie swoich propozycji do 31 marca 2014 roku na adres: survival.miasto@gmail.com.
Po tym terminie kuratorzy SURVIVALU, czyli Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk zadecydują kto będzie mógł zrealizować swoje projekty w zaproponowanej przestrzeni.


Po raz 12, odbędzie się we Wrocławiu jeden z największych przeglądów sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce. Fundacja ART TRANSPARENT zaprasza artystów wszystkich dyscyplin sztuk wizualnych do wzięcia udziału w najnowszej edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL!

SURVIVAL to interdyscyplinarne wydarzenie mające na celu eksplorację miasta poprzez prezentację sztuki, poza tradycyjnymi przestrzeniami wystawienniczymi.
W ciągu 11-letniej historii Przeglądu gościł m.in. w koszarach, schronie przeciwlotniczym, parku, Wytwórni Filmów Fabularnych, Dzielnicy Czterech Świątyń, na dworcu i stadionie. Tym razem sztuka opanuje opuszczony budynek Instytutu Farmacji Akademii Medycznej. Organizatorzy zapraszają do składania projektów, uwzględniających specyfikę miejsca oraz odwołujących się do hasła 12 edycji: „Miasto – stan zapalny”.

06.06.2013

11. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL

21 – 30 czerwca 2013, Bulwar Xawerego Dunikowskiego, Wrocław

11. Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Płyniemy!”
wernisaż: 21 czerwca (piątek), godz. 19:00


Sercem wydarzeń 11. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL stanie się plac przy Akademii Sztuk Pięknych, przylegający do nadodrzańskiego traktu spacerowego, Bulwaru Xawerego Dunikowskiego, który wraz z sąsiadującym Wzgórzem Polskim i Zatoką Gondoli tworzy niezwykle malowniczy zaułek w centrum miasta, atrakcyjny zarówno pod względem estetycznym jak i rekreacyjnym. W plenerze bulwaru zostało ulokowanych większość realizacji artystycznych Przeglądu, dwa wydarzenia zostały dodatkowo umiejscowione w oddalonych od centrum częściach miasta, takich jak kąpielisko Morskie Oko czy staw Czarny Potok na Zaciszu.
11. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL realizowana pod hasłem „Płyniemy!”, dedykowana jest obecności rzeki w miejskiej tkance. Stało się to okazją do wydobycia i poddania artystycznej interpretacji funkcji i znaczenia Odry w życiu codziennym mieszkańców Wrocławia, do zastanowienia się nad ludzką potrzebą przebywania w pobliżu wody oraz nadawaną jej symboliką a także nad jej właściwościami, sposobami funkcjonowania w przyrodzie i miejskiej aglomeracji.

Kuratorami 11. Przeglądu Sztuki SURVIVAL są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk, współpraca kuratorska: Anna Stec
Kurator Sceny Dźwiękowej: Daniel Brożek
Kurator debat: Bartek Lis
Kurator video lounge DOUBLE DREAM: Małgorzata Sobolewska

11. Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Płyniemy!”
21-30 czerwca 2013
wernisaż: 21 czerwca (piątek), godz. 19:00
Bulwar Xawerego Dunikowskiego, Wrocław
www.survival.art.pl

Więcej informacji oraz pliki graficzne do pobrania poniżej.

13.02.2013

Konkurs na realizacje artystyczne do 11. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL otwarty!

15 lutego – 31 marca 2013

15 lutego 2013 roku startuje konkurs na realizacje artystyczne do 11. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL. Głównym miejscem, w którym artyści zaprezentują swoje prace będzie Bulwar Xawerego Dunikowskiego. Hasło tegorocznej edycji to: „Płyniemy!”. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca, pod adresem:  survivalwro@gmail.com.

więcej w plikach do pobrania

04.06.2012

10 edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL

21 - 24 czerwca 2012, stadion "Oławka", Wrocław

10 Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Up to you / Wszystko zależy od Ciebie”.
21 – 24 czerwca 2012
wernisaż: 21 czerwca (czwartek), godz. 19:00
Stadion „Oławka”, ul. Niskie Łąki 8, Wrocław.


Już po raz dziesiąty we Wrocławiu sztuka współczesna podejmuje dyskurs z przestrzenią publiczną, tropiąc jej historię, wątki z niej wypływające i poddając ją zmianie. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Przeglądu Sztuki odbędzie na jednym z wrocławskich stadionów. Miejsce to, choć zlokalizowane niedaleko centrum, znajduje się na uboczu głównych miejskich szlaków komunikacyjnych. W konsekwencji wyboru tego rodzaju lokalizacji merytoryczna zawartość dziesiątej edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL zostanie zdeterminowana przez takie słowa- i frazy-klucze jak: współzawodnictwo, dążenie do doskonałości, widowisko, igrzyska, zbiorowe doświadczenie itd. Sport i kultura fizyczna powiązane są z szerokim wachlarzem pojęć i ludzkich dążności: z doskonaleniem ciała i ducha, mniej lub bardziej uczciwą rywalizacją. Rywalizacja sportowa jest przede wszystkim sposobnością do sprawdzenia i potwierdzenia własnych umiejętności, a także okazją do pokonywania indywidualnych słabości i zahamowań. Sport to także zbiorowe doświadczanie i specyficzne rytuały – spektakl, sportowa inscenizacja. Hasło 10. edycji SURVIVALU – „Up to you / Wszystko zależy od ciebie” – odwołuje się więc do szeroko rozumianej aktywności i potrzeby testowania własnych możliwości.

więcej informacji i pliki graficzne w plikach do pobrania ponizej.

24.01.2012

Konkurs na prace artystyczne do 10 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL otwarty.

23 stycznia - 31 marca 2012.

Pod hasłem „Up to you/Wszystko zależy od ciebie” rozpoczynamy dziesiątą, jubileuszową edycję Przeglądu Sztuki SURVIVAL. Od 23 stycznia do 31 marca 2012 zapraszamy artystów do nadsyłania swoich projektów do konkursu na realizacje artystyczne!

więcej w plikach do pobrania.

15.06.2011

SCENA FILMOWA 9 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL

15.06.2011

SCENA FILMOWA 9 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL

SCENA FILMOWA 9. PRZEGLĄDU SZTUKI SURVIVAL
Klub festiwalowy, Park im. St. Tołpy

Program tegorocznej sceny filmowej ściśle będzie korespondował z głównym hasłem dziewiątego Przeglądu Sztuki SURVIVAL – „Kiedy park staje się areną”.  Wszystkich dorosłych amatorów kina zapraszamy do klubu festiwalowego w środę (22.06.), piątek (24.06.), sobotę (25.06.) i niedzielę (26.06.) na godzinę 20.00.
Najmłodszych zapraszamy na specjalnie dla nich przygotowane pokazy w sobotę (25.06.) oraz w niedzielę (26.06.) na godzinę 10.00, również do klubu festiwalowego w Parku Tołpy.

09.06.2011

SCENA MUZYCZNA 9 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL


O SCENIE MUZYCZNEJ SURVIVALU

Skoro Przegląd Sztuki SURVIVAL, w tym roku odbywający się w parku, jest 
przykładem przekraczania przezartystów kulturowo wyznaczonych granic i przedsięwzięciem nastawionym na
maksimum konfrontacji z widzem, to jego Scena Muzyczna powinna realizować podobne założenia. I właśnie to obiecują kuratorzy Sceny Muzycznej SURVIVALU - 
Olimpia Świst i Marek Gluziński z Przestrzeni Muzycznej PUZZLE,  którzy zaprosili na tę okazję szczególnych artystów. 
więcej info w plikach w pobrania.

31.05.2011

Nowości na Przeglądzie Sztuki SURVIVAL9, DEBATY.

Od 20 - 26 czerwca po raz dziewiąty zapraszamy mieszkańców Wrocławia i gości do konfrontacji ze sztuką współczesną w miejskiej przestrzeni.
 
Co roku SURVIVAL wkracza w inną przestrzeń Wrocławia. 9 edycja Przeglądu odbędzie się w Parku im. Stanisława Tołpy (dawny Park Nowowiejski) usytuowanym na osiedlu Ołbin, w dzielnicy Śródmieście.

W tym tygodniu uchylamy rąbka tajemnicy i przesyłamy Państwu szczegółowe informacje na temat DEBAT, które odbędą się w ramach 9 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL 

Niebawem informacje o kolejnych wydarzeniach z tegorocznego PROGRAMU Przeglądu. 
 
więcej info w plikach do pobrania.

 

26.01.2011

SURVIVAL 9 - konkurs na prace artystyczne otwarty!

Kolejna, dziewiąta już edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL rozpoczyna się konkursem na prace artystyczne. Organizatorzy zapraszają artystów działających w obszarze sztuki w przestrzeni miejskiej (i nie tylko) do eksplorowania miejsca odbywania się Przeglądu i przemyślenia zagadnienia „parku jako areny” lub „miejskiego salonu”. Propozycje nowych, nie prezentowanych nigdy wcześniej prac można zgłaszać do Organizatora Przeglądu - Fundacji ART TRANSPARENT - do 2 kwietnia 2011 roku w formie zgodniej z regulaminem konkursu.

Dziewiąta edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się w parku im. Stanisława Tołpy (dawny Park Nowowiejski) usytuowanym na granicy dwóch dzielnic Wrocławia: Śródmieścia i Ołbina w dniach od 20 do 26 czerwca 2011 roku. Hasłem wywoławczym 9 edycji SURVIVALU stanie się podtytuł "Kiedy park staje się areną", który odwołuje się zarówno do kumulowania aktywności mieszkańców w wydzielonych, rekreacyjnych arteriach, specyficznej estetyki tych miejsc, jak i nieskrępowanego korzystania z otwartych przestrzeni miejskich.

więcej info w plikach do pobrania.

22.06.2010

SURVIVAL 8 za 3 dni!

Przegląd Sztuki SURVIVAL to trzydniowa prezentacja prac 40 artystów w Bunkrze [Schronie] Strezgomskim we Wrocławiu; pokazy filmowe - niedzielny FILMPACK; instalacje dźwiękowe i koncerty oraz cykl debat poświęconych problematyce współczesnej kultury, jej rozwoju i finansowania.

zapowiedź, program filmowy i muzyczny w załącznikach

21.06.2010

Spotkanie prasowe przed otwarciem 8 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie prasowe przed otwarciem 8 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL: 25 czerwca (piątek) 2010, godzina 12:00, park za Bunkrem [Schronem] Strzegomskim (pl. Strzegomski 2), namiot klubu festiwalowego.

W planie spotkania rozmowa z kuratorami tegorocznego SURVIVALU: Michałem Bieńkiem, Anną Kołodziejczyk i Danielem Brożkiem oraz przedwernisażowe oprowadzanie po ekspozycji w Bunkrze [Schronie] Strzegomskim.

Będziemy zobowiązani za potwierdzenie przybycia.
Organizatorzy - Fundacja ART TRANSPARENT

15.06.2010

SURVIVAL 8 - program Przeglądu.

program zaktualizowany o tytuły filmów w ramach pokazów filmowych i zmiany w koncertach.

10.06.2010

SURVIVAL 8 już za dwa tygodnie.

Przedstawiamy program tegorocznego Przeglądu Sztuki.

Już za dwa tygodnie otwarcie ósmej edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL, który odbędzie się w Bunkrze [Schronie] Strzegomskim we Wrocławiu w dniach 25 – 27 czerwca. Wernisaż Przeglądu w piątek, 25 czerwca o godzinie 19:00.

Na SURVIVAL 8 składają się: trzydniowy Przegląd Sztuki - prezentacja prac artystów z Polski i świata w Schronie Strzegomskim oraz pokazy filmowe; instalacje dźwiękowe i cykl debat dotyczących problematyki współczesnej kultury, kierunków jej rozwoju i sytuacji ekonomicznej. Pośród 36 realizacji artystycznych SURVIVALU będzie można zobaczyć m. in. najnowsze prace Doroty Nieznalskiej, Pawła Kowzana, Michała Smandka, Szymona Kobylarza oraz grupy I inni. Podczas tegorocznej edycji Przeglądu zostaną także zaprezentowane realizacje artystów zagranicznych m. in. Andrew Binkley'a (Hawaje, USA), Nicole Wassal (Wielka Brytania) i Benedikta Dischgans'a (Niemcy).

Kuratorami generalnymi 8 edycji Przeglądu Sztuki są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk; za program z obszaru sztuki dźwięku odpowiada Daniel Brożek, który zaprezentuje m. in. instalację dźwiękową Wojtka Kucharczyka (aka The Complainer).

więcej informacji w załącznikach.

17.05.2010

SURVIVAL 8 - zapowiedź Przeglądu.

8 edycja to nowa odsłona SURVIVALU, który odbędzie się pod zmienioną nazwą: Przegląd Sztuki SURVIVAL (dotychczas: Przegląd Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL) i w nowej konwencji: tegoroczna edycja ma swój temat / wątek przewodni: „Architektura jako miejsce zbrodni”. SURVIVAL 8 będzie zaskakiwał: miejscem, problematyką, sposobami prezentacji…

więcej w plikach do pobrania.

01.02.2010

Konkurs na prace artystyczne do 8 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL otwarty!

Konkurs trwa od 1. lutego do 2. kwietnia 2010 roku.

8 edycja SURVIVALU startuje pod nową nazwą i w nowym miejscu. 1 lutego organizatorzy ogłaszają  konkurs na prace artystyczne do Przeglądu.

Tegoroczny SURVIVAL odbędzie się w czerwcu 2010 roku we wrocławskim Bunkrze Strzegomskim. Ośma edycja zaprezentuje Przegląd w nowej odsłonie: począwszy od zmiany nazwy wydarzenia z Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL na Przegląd Sztuki SURVIVAL - przez nadanie tegorocznej edycji tematu / wątku przewodniego, aż po zmianę konwencji prezentacji dzieł i mocną oprawę merytoryczną działań artystycznych. SURVIVAL 8 będzie nawiązywał do klasycznych tradycji wystawienniczych oraz do twórczości konceptualnej.

29.01.2010

Pakiet graficzny SURVIVAL 8.

Logo, znak i plakat 8 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL w formacie .jpg do pobrania .

19.06.2009

spotkanie prasowe z okazji otwarcie siódmej edycji SURVIVALU

25 czerwca, czwartek, godzina 12:00, Dziedziniec Pawilonu Czterech Kopuł, Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1

Zapraszamy na spotkanie prasowe z okazji otwarcia siódmej edycji Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL.

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca (czwartek) o godzinie 12:00 na Dziedzińcu Pawilonu Czterech Kopuł wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1.

W programie przed-wernisażowe oprowadzanie po Przeglądzie!

w celu zgłoszenia chęci uczestnictwa lub uzyskania dodatkowych informacji, proszę o kontakt!

Agata Makowska, (0) 501 76 56 36 lub a.makowska@arttransparent.org

15.06.2009

Siódma edycja SURVIVALU

Siódma edycja Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL we Wrocławiu w dniach 25 – 28 czerwca!

Wernisaż Przeglądu odbędzie się 25 czerwca o 18:00 na Dziedzińcu Pawilonu Czterech Kopuł Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, wejście na teren SURVIVALU poprzez dawne wejście do WFF – vis-a-vis Iglicy.

cd w załączeniu...

15.06.2009

Program siódmej edycji SURVIVALU

szczegółowy program festiwalu

program SURVIVALU dzień po dniu w załącznikach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest WOLNY!

15.06.2009

Mapa 7 SURVIVALU

15.06.2009

Kuratorzy SURVIVALU o tegorocznej edycji.

tekst Michała Bieńka i Anny Kołodziejczyk

14.06.2009

Four Domes Sound muzyczna scena SURVIVALU

25 - 26 czerwca 2009

koncerty sceny muzycznej SURVIVALU:

25.06.2009, godz. 21:00 Shackleton / 8 rolek

26.06.2009, godz. 21:00 Astral Social Club / Jackie-O Motherfucker


Klub festiwalowy SURVIVALU: Dziedziniec Pawilonu Czterech Kopuł Wytworni Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1, Wrocław

Wstęp wolny!

w załączeniu szczegółowe informacje o zaproszonych zespołach oraz zdjęcia.

15.05.2009

SURVIVAL w blokach startowych

Program 7. edycji Przeglądu Młodej Sztuki

7. edycja Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL w blokach startowych. Konkurs na realizacje artystyczne rozstrzygnięty, kuratorskie projekty filmowe i scena muzyczna kuszą awangardowym programem.

15.05.2009

Four Domes Sound 25-26 czerwca 2009

scena muzyczna SURVIVALU

Podczas tegorocznego SURVIVALU przestrzeń miejska zaznaczy swoją obecność nie tylko w pracach części głównej Przeglądu. Specjalnie zaadaptowany na klub festiwalowy dziedziniec WFF będzie miejscem prezentacji artystów stosujących współczesne taktyki dźwiękowe, które, odbiegając od postmodernistycznej dekonstrukcji muzycznej, skupiają uwagę słuchacza na bezpośredniości doznania –  dźwiękowego i scenicznego.

Zaproszone gwiazdy to: Jackie-O Motherfucker, Shackleton, Astral Social Club i 8rolek.

01.02.2009

SURVIVAL 7. Przegląd Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach.

Ogłoszenie konkursu na realizacje artystyczne

Rusza siódma edycja Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL. Od 1 lutego artyści, tworzący w obszarze sztuki publicznej i przestrzeni miejskiej, mogą zgłaszać swój udział w konkursie na realizacje artystyczne, które zostaną zaprezentowane w trakcie Przeglądu w czerwcu 2009. W tym roku obszarem działań artystycznych będzie zabytkowy Pawilon Czterech Kopuł, część Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, miejsce niezwykłe i tajemnicze, uchwycone na kilka chwil przed generalnym remontem.

ART TRANSPARENT
ART TRANSPARENT
Fundacja Sztuki Współczesnej
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2
50-069 Wrocław
kontakt dla mediów:

Paulina Popiół
e-mail: p.popiol<@>arttransparent.org
tel.: +48 785 472 503

Anna Stec
e-mail: a.stec<@>arttransparent.org

www.anomalia.pl